ĖRIENOS NUGARINĖ

Ėrienos nugarinė yra minkščiausia ir labiausiai vertinama avienos dalis, einanti nuo juosmens sprando link. Nugarinė gali būti su kaulu ir be. Ji gali būti ruošiama gabale kaip nedidelis, bet įspūdingas kepsnys arba supjaustoma į atskirus mažus gabaliukus, kurie kepami keptuvėje arba ant grotelių. Iš šonkaulinės nugarinės dalies galite paruošti gurmanų itin mėgstamą kepsnį – „karūną“. Du ar net trys tokie vientisi gabalai su kaulu suremiami vienas su kitu (mėsa į vidų , kaulas ir riebalai – į išorinę pusę) , taip suformuojama „karūna“. Norėdami lengviau sunerti kaulus, nuskuskite viršutinę jų dalį.

Jei norite kepti visą gabalą, leiskite mėsai atšilti iki kambario temperatūros. Įkaitinkite orkaitę iki 180°C. Pabarstykite mėsą druska ir pipirais, jei norite, įtrinkite trupučiu čiobrelių ar rozmarinų. Labai karštai įkaitinkite keptuvę, apskrudinkite mėsą iš visų pusių tol, kol paruduos – apie 6-8 minutes. Padėję ant kepimo skardos, įdėkite į orkaitę 10-15 minučių, priklausomai nuo to, ar jums patinka mažiau nei vidutiniškai ar vidutiniškai iškepusi mėsa. Išėmę iš orkaitės, leiskite mėsai „pailsėti“ bent 10 minučių.

Jei ruošiate kepsnį “karūną”, leiskite mėsai atšilti iki kambario temperatūros. Įkaitinkite orkaitę iki 200 °C temperatūros. Pabarstykite mėsą druska ir pipirais, galite įtrinti rozmarinais, čiobreliais, kadagio uogomis ar česnaku . Kad kauliukai neapsviltų, kiekvieną jų uždenkite (apvyniokite) folija, tada įdėkite į orkaitę ir kepkite apie 40 minučių ( jei norite mažiau nei vidutiniškai iškepusio). Prieš patiekdami, leiskite 15 minučių „pailsėti“.